Artikelnummer: XWER05004188001 | 05004188001
Hersteller-Artikelnummer: 05004188001
Herstellerseite
Bicycle Set 3 A, 40 pieces 1x 8001 A Bit Ratchet 1/4": 1/4" x 87 mm 1x 813 Bitholding screwdriver: 1/4" x 78 mm 1x 3899/4/1 Universal holder, stainless steel: 1/4" x 100 mm 1x 889/4/1 K Rapidaptor Universal Bit Holder: 1/4" x 50 mm 1x 870/1 Adaptor: 1/4" x 25 mm 2x 851/1 BTZ bits: PH 1x25 mm, PH 2x25 mm 6x 867/1 BTZ TORX® bits: TX 10x25 mm, TX 15x25 mm, TX 20x25 mm, TX 25x25 mm, TX 27x25 mm, TX 30x25 mm 2x 800/1 BTZ bits: 0.5x4x25 mm, 0.6x4.5x25 mm 6x 840/1 BTZ bits: 2x25 mm, 2.5x25 mm, 3x25 mm, 4x25 mm, 5x25 mm, 6x25 mm 1x 840/1 Z bits: 8 x 25 mm 5x 842/1 Z bits: 2.5x25 mm, 3x25 mm, 4x25 mm, 5x25 mm, 6x25 mm 7x 8790 HMA Zyklop 1/4" socket: 5.5x23 mm, 6x23 mm, 8x23 mm, 10x23 mm, 13x23 mm, 15x23 mm, 9x23 mm 1x 9502 Tyre jack with bit mounting: 105 mm 1x 9503 Tyre jack with valve ejector: 105 mm 1x 9513 Chain Tool: 9513 Chain Tool 1x 9512 Chain-Hook: 9512 Chain-Hook 1x 9481 Tool pouch: 203 x 85 mm 1x 9480 Case with zip: 90 x 135 mm 1x Hook and Loop Fastener Strip 120: 120 x 50 mmBike tool set with ratchet, bits, sockets and a bitholding screwdriver in the very compact Tool-Check. Perfect as a universal companion for a multitude of screwdriving applications. An added extra: The set comes with two pouches- a larger pouch for the complete tool set and a small soft pouch to store the tools safely in your shirt pocket when you are on the go. The soft pouch has additional loops for holding two CO2 cartridges (the cartridges are not included).
With useful bike tools (chain riveter and chain fastener) to repair bike chains.
Premium bitholding screwdriver with Kraftform Plus handle for comfortable ergonomic screwdriving. Bit ratchet for quick working when screwdriving with a machine or conventional hand tool is not possible due to space constraints. Rapid reversing from clockwise to counterclockwise rotation and vice versa via the reversing lever. The knurling on the ratchet head allows for quick rotation (with the thumb). Easiest operation, even with just one hand. Ergonomic ratchet head/lever: Kraftform geometry with perfectly shaped contact surfaces for the fingers. The direct bit mounting in the ratchet head provides small tool design for low working heights. Small return angle of 6° for precise working. Robust drop-forged solid steel design. Torques of over 65 Nm. The Rapidaptor bitholding screwdriver with fast-rotating sleeve: Can be used as an extension, for lightning-fast bit changes for even very small bit sizes with just one hand and without any extra tools.
Vergleichen
Bicycle Set 3 A | 40 pieces Bicycle set 1 | 14 pieces Bicycle Set Torque 1 | 2.5-25 Nm | 16 pieces Bicycle Set 2 | 13 pieces Bicycle Set 4 | 9 pieces 9702 Tool Rebel roller cabinet Stainless XXL 2 | 202 pieces Bicycle Set 15 | 5 pieces Bicycle Set 7 | 27 pieces Bicycle Set 9 | 10 pieces 9701 Tool Rebel roller cabinet Stainless XXL 1 | 188 pieces