Artikelnummer: XWER05006461001 | 05006461001
Hersteller-Artikelnummer: 05006461001
Herstellerseite
165 iS PZ VDE Insulated screwdriver with reduced blade diameter for Pozidriv screws, PZ 2 x 100 mmWera VDE screwdriver with multi-component Kraftform Plus handle for fast and smooth work: Hard handle zones for high working speeds, while soft handle zones guarantee a high torque transfer. Individually tested at 10,000 V for safe working at the approved voltage of 1,000 V. Reduced blade diameter, so that even sunken screws can be easily reached. Take it easy tool finder with colour coding by profile and size stamping - for quick and easy identification of the required tool. the hexagon anti-roll protection avoids screwdrivers from rolling away annoyingly at the workplace.05006461001
Vergleichen
165 iS PZ VDE Insulated screwdriver with reduced blade diameter for Po 9711 Foam insert VDE screwdriver set 1 | 16 pieces 160 iSS/7 Screwdriver set Kraftform Plus Series 100. With reduced blad Wera 2go E 1 Tool set for electricians | 73 pieces Kraftform Kompakt VDE 24 Allrounder Set 1 | 25 pieces VDE-Werkzeug-Sortiment 13300 VDE L.520mm B.450mm H.285mm 48 St. 160 iS/7 Rack Screwdriver set Kraftform Plus Series 100 | single-pole p Kraftform Kompakt VDE 17 extra slim 1 Tool finder | 17 pieces 9727 Foam insert 8007 A VDE Zyklop VDE ratchet set 1 | 1/4" | 30 pi Kraftform Big Pack 100 VDE | 14 pieces