Artikelnummer: XWER05006610001 | 05006610001
Hersteller-Artikelnummer: 05006610001
Herstellerseite
Kraftform Kompakt VDE 17 extra slim 2 Tool finder, 17 pieces 1x 837 i RA Kraftform blade-holding handle with ratchet functionality: 9 x 115 mm 1x 817 VDE Kraftform blade-holding handle: 9 x 98 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 62 iS Take it easy: PH 1x157 mm, PH 2x157 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 65 iS Take it easy: PZ 1x157 mm, PZ 2x157 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 65 iS PZ/S Take it easy: # 1x157 mm, # 2x157 mm 1x Kraftform Kompakt VDE 67 i TORX® Take it easy: TX 10 x 157 mm 3x Kraftform Kompakt VDE 67 iS TORX® Take it easy: TX 15x157 mm, TX 20x157 mm, TX 25x157 mm 1x Kraftform Kompakt VDE 60 i Take it easy: 0.4 x 2.5 x 157 mm 3x Kraftform Kompakt VDE 60 iS Take it easy: 0.6x3.5x157 mm, 0.8x4x157 mm, 1x5.5x157 mm 1x KNIPEX Needle-nose combination pliers 08 26 185: KNIPEX Needle-nose combination pliers 08 26 185 1x Hook and Loop Fastener Strip 70: 50 x 70 mm21-piece tool set for working in a tensionless state and working at the approved voltage of 1,000 V. One 837 i VDE bitholding screwdriver with ratchet functionality, one 817 VDE bladeholding screwdriver; each for Wera VDE blades; 14 VDE blades (each 157 mm length) with reduced blade diameter (items Kraftform Kompakt 60 i Take it easy 0.4x2.5 and Kraftform Kompakt 67 i Take it easy TX 10 standard blade diameter), so that even low-lying screw and spring elements can be easily reached and operated. With Take it easy tool finder: colour coding by profile and laser-engraved size indication - for quick and easy identification of the required tool. Individually tested tools as per IEC 60900 at 10,000 V for safe working at the approved voltage of 1,000 V. 1x Knipex VDE 08 26 185 needle-nose combination pliers for easy cutting thanks to the high-reduction power joint; with cutting edges for soft, medium-hard and hard wire. Milled groove on the handle for secure holding and drawing of small workpieces such as nails, pins and bolts. Chrome-plated for better rust protection, with insulated multi-component handle sleeves. In a robust belt pouch. The textile box features a fleece zone at the back. Using the provided self-adhesive hook and loop fastener strips, the textile box can be attached to the Wera 2go components. Or to the wall, shelf or workshop trolley.05006610001