Artikelnummer: XWER05006100001 | 05006100001
Hersteller-Artikelnummer: 05006100001
Herstellerseite
160 i VDE Insulated screwdriver for slotted screws, 0.4 x 2.5 x 80 mmWera VDE screwdriver with multi-component Kraftform Plus handle for fast and smooth work: Hard handle zones for high working speeds, while soft handle zones guarantee a high torque transfer. Individually tested at 10,000 V for safe working at the approved voltage of 1,000 V. Take it easy tool finder with colour coding by profile and size stamping - for quick and easy identification of the required tool. The hexagon anti-roll protection avoids screwdrivers from rolling away annoyingly at the workplace.05006100001
Vergleichen
160 i VDE Insulated screwdriver for slotted screws | 0.4 x 2.5 x 80 mm Wera 2go E 1 Tool set for electricians | 73 pieces VDE-Werkzeug-Sortiment 13300 VDE L.520mm B.450mm H.285mm 48 St. 9711 Foam insert VDE screwdriver set 1 | 16 pieces Kraftform Big Pack 100 VDE | 14 pieces Kraftform Kompakt VDE 24 Allrounder Set 1 | 25 pieces 9727 Foam insert 8007 A VDE Zyklop VDE ratchet set 1 | 1/4" | 30 pi 160 i/162 i/167 i/9 Screwdriver set Kraftform Plus Series 100 | 9 piece 9710 Foam insert screwdriver set 1 | 18 pieces 9726 Foam insert 8007 B VDE Zyklop VDE ratchet set 1 | 3/8" | 28 pi