Artikelnummer: XWER05006121001 | 05006121001
Hersteller-Artikelnummer: 05006121001
Herstellerseite
160 i VDE Insulated screwdriver for slotted screws, 1 x 5.5 x 200 mmWera VDE screwdriver with multi-component Kraftform Plus handle for fast and smooth work: Hard handle zones for high working speeds, while soft handle zones guarantee a high torque transfer. Individually tested at 10,000 V for safe working at the approved voltage of 1,000 V. The tips of Wera Lasertip screwdrivers are microscopically roughened with laser beams. This rough surfacebites" into the screw head and unintentional slipping is a thing of the past. Take it easy tool finder with colour coding by profile and size stamping - for quick and easy identification of the required tool. The hexagon anti-roll protection avoids screwdrivers from rolling away annoyingly at the workplace.05006121001
Vergleichen
160 i VDE Insulated screwdriver for slotted screws | 1 x 5.5 x 200 mm Wera 2go E 1 Tool set for electricians | 73 pieces VDE-Werkzeug-Sortiment 13300 VDE L.520mm B.450mm H.285mm 48 St. 9711 Foam insert VDE screwdriver set 1 | 16 pieces Kraftform Big Pack 100 VDE | 14 pieces Kraftform Kompakt VDE 24 Allrounder Set 1 | 25 pieces 9727 Foam insert 8007 A VDE Zyklop VDE ratchet set 1 | 1/4" | 30 pi 160 i/162 i/167 i/9 Screwdriver set Kraftform Plus Series 100 | 9 piece 9710 Foam insert screwdriver set 1 | 18 pieces 9726 Foam insert 8007 B VDE Zyklop VDE ratchet set 1 | 3/8" | 28 pi