Artikelnummer: XWER05006631001 | 05006631001
Hersteller-Artikelnummer: 05006631001
Herstellerseite
Kraftform Kompakt VDE Stainless 17 extra slim 1 Tool finder, 17 pieces 2x 3817 VDE Kraftform Stainless blade-holding handle: 9 x 98 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 3062 iS Take it easy, stainless steel: PH 1x157 mm, PH 2x157 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 3065 iS PZ Take it easy, stainless steel: PZ 1x157 mm, PZ 2x157 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 3065 iS PZ/S Take it easy, stainless steel: # 1x157 mm, # 2x157 mm 1x Kraftform Kompakt VDE 3067 i TORX® Take it easy, stainless steel: TX 10 x 157 mm 3x Kraftform Kompakt VDE 3067 iS TORX® Take it easy, stainless steel: TX 15x157 mm, TX 20x157 mm, TX 25x157 mm 2x Kraftform Kompakt VDE 3060 i Take it easy, stainless steel: 0.4x2.5x157 mm, 1.2x6.5x157 mm 3x Kraftform Kompakt VDE 3060 iS Take it easy, stainless steel: 0.6x3.5x157 mm, 0.8x4x157 mm, 1x5.5x157 mm 1x Hook and Loop Fastener Strip 70: 50 x 70 mm2x 3817 Kraftform VDE bladeholding screwdrivers for ergonomic screwdriving. 15 VDE stainless blades, some of which with reduced blade diameter (iS), so that even low-lying screw and spring elements can be easily reached and operated; with Take it easy Tool finder: Colour coding by profile and laser-engraved size indication - for quick and easy identification of the required tool. Individually tested at 10,000 V for safe working at the approved voltage of 1,000 V. Wera's stainless steel tools are vacuum ice tempered and therefore have the hardness and strength properties required for screw connections. Industrial use is possible without restrictions. In a robust belt pouch. The pouch is suitable for attachment to walls, shelves, workshop trolleys and the Wera 2go system thanks to the hook and loop fastener system on the back.05006631001