Artikelnummer: XWER05051011001 | 05051011001
Hersteller-Artikelnummer: 05051011001
Herstellerseite
Kraftform XXL 2, 12 pieces 1x 350 PH Screwdriver for Phillips screws: PH 2 x 100 mm 2x 355 PZ Screwdriver for Pozidriv screws: PZ 1x80 mm, PZ 2x100 mm 2x 932 A Screwdriver for slotted screws: 1x5.5x100 mm, 1.2x7x125 mm 1x 335 Screwdriver for slotted screws: 0.8 x 4 x 100 mm 3x 367 Screwdriver for TORX® screws: TX 15x80 mm, TX 20x100 mm, TX 25x100 mm 2x 160 i VDE Insulated screwdriver for slotted screws: 0.4x2.5x80 mm, 0.6x3.5x100 mm 1x 247 Single-pole phase tester: 0.5 x 3 x 70 mm 2x Rack for Kraftform screwdrivers: 190 x 50 mm12-piece all-round screwdriver set. Kraftform Plus handle for pleasant, ergonomic working that prevents blisters and calluses. Hard gripping zones for high working speeds whereas soft zones ensure high torque transfer. Partially with Lasertip: The tips of the Wera Lasertip screwdrivers are microscopically roughened by laser beams. This rough surface literally bites into the head of the screw. Any unintentional slipping out is therefore a thing of the past. Take it easy tool finder with colour coding according to profiles and size stamp - for simple and rapid accessing of the required tool.05051011001