Artikelnummer: XWER05134015001 | 05134015001
Hersteller-Artikelnummer: 05134015001
Herstellerseite
9100 Guitar tool set, 26 pieces 1x 815 R Bitholding screwdriver with Rapidaptor quick-release chuck: 1/4" x 119 mm 2x 3851/4 Bits, stainless: PH 1x89 mm, PH 2x89 mm 2x 3800/4 Bits, stainless: 0.6x3.5x89 mm, 1.2x8x89 mm 1x 3840/1 TS bits, stainless: 0.05" x 25 mm 6x 3950 PKL L-key, metric, stainless: 1.5x90 mm, 2x101 mm, 2.5x112 mm, 3x123 mm, 4x137 mm, 5x154 mm 3x 3950 PKL L-key, Imperial, stainless: 1/8"x123 mm, 5/32"x137 mm, 3/16"x154 mm 1x 870/1 Adaptor: 1/4" x 25 mm 2x 8790 HMA Zyklop 1/4" socket: 10x23 mm, 7/16"x23 mm 1x 8790 HMA Deep 1/4" socket: 1/2" x 50 mm 1x 9103 stringer: 9103 stringer 1x 9105 slip gauge 0,05 - 1,00mm, 13 blades: 9105 slip gauge 0,05 - 1,00mm, 13 blades 1x 9104 Input-Jacker: 9104 Input-Jacker 1x 9101 plectrum Wera: 9101 plectrum Wera 1x 9102 plectrum Tool Rebel: 9102 plectrum Tool Rebel 1x 9110 box with lid Wera: 9110 box with lid Wera 1x KNIPEX 74 01 140 wire-cutting pliers: KNIPEX 74 01 140 wire-cutting pliers 1x Hook and Loop Fastener Strip 120: 120 x 50 mmGuitar tool set: The set contains all the tools necessary for adjustment and maintenance repair work. Wera stainless steel angle wrench with Hex-Plus profile (sizes: 1.5, 2.0, 2.5, 5.0 and in the inch sizes 1/8", 5/32", 3/16"). Wera 89 mm long stainless steel bits for hexagon socket screws (sizes: 1.5, 2.0, 2.5), Kraftform handle for 1/4" bits, 1/4" stainless steel bits for slot (sizes: 1.8x 12x41 mm, 0.6x3.5x89 mm, 1.2x8.0x89 mm), Phillips screws (sizes: PH 1x89 mm, PH 2x89 mm) and hexagon socket screws (size: 0.05"x25 mm), Wera adapter for handle (1/4" hex socket of the handle on 1/4" square of sockets), Wera Zyklop sockets (sizes 10 and 1/2"), string crank with 1/4" hex for use in the handle, KNIPEX® string cutter, feeler gauge, input jacker, 2 picks.05134015001
Vergleichen
9100 Guitar tool set | 26 pieces 9702 Tool Rebel roller cabinet Stainless XXL 2 | 202 pieces 9701 Tool Rebel roller cabinet Stainless XXL 1 | 188 pieces 9706 Tool Rebel roller cabinet Stainless 2 | 191 pieces Tool-Check Modular Set Imperial 1 | 50 pieces Tool-Check Modular Set 1 | 50 pieces Wera 2go E 1 Tool set for electricians | 73 pieces 9705 Tool Rebel roller cabinet Stainless 1 | 177 pieces Bicycle Set 3 A | 40 pieces 9700 Tool Rebel Roller Cabinet 1 | 94 pieces